Лудогорец с убийствена разлика на върха след 2:0 над Арда

Лудогорец очаквано победи Арда Кърджали с 2:0 в последния мач от 29-ия кръг на Еfbet Лига и вече има 11 точки преднина на върха. Квадво Дуа откри резултата, а Якуб Пьотровски оформи крайния резултат. Гостите удариха две греди. В 49-ата минута резервата на тима от Кърджали Христо Митев бе изгонен за нарушение срещу Текпетей.

В началото на срещата футболистите на "Арда" два пъти нацелиха гредите чрез Борислав Цонев и Станислав Иванов. В 30-ата минута шампионите поведоха с гол на Квадво Дуа, който засече с глава центриране на Рик Джонатан. В последвалата атака Пламен Крачунов изби удар с глава на Якуб Пьотровски, който в 42-ата минута сам вкара за 2:0 след пас от тъч на Бърнард Текпетей. В добавеното време на първата част Рик Джонатан центрира, топката попадна у Якуб Пьотровски, който стреля, но Анатолий Господинов хвана топката.

През второто полувреме Бърнард Текпетей бе съборен от Христо Митев. Първоначално Никола Попов даде жълт картон на защитника. Ситуацията обаче беше прегледана с ВАР и съдията изгони футболиста на Арда. В 69-ата минута Лудогорец се възползва от численото си превъзходство и атакува още по-яростно. Текпетей подаде към Рик Джонатан, който стреля, но в последния момент топката рикошира в крака на Деян Лозев и излезе в корнер.

В 81-ата минута пропуск за гостите направи Станислав Иванов.

Лудогорец има 72 точки, с 11 повече от втория Черно море и с 12 - от третия ЦСКА. Арда остава на девета позиция с 39 точки.