ЦСКА 1948 и Арда (Кърджали) завършиха 1:1 в битка за 7-ото място

ЦСКА 1948 и Арда (Кърджали) завършиха 1:1 в среща от 31-я кръг на Еfbet Лига в битката за седмото място. Отборът от Бистрица има 44 точки, с колкото е и седмият Ботев Пловдив. Тимът от Кърджали е девети с 40 точки.

Капитанът на домакините Радослав Кирилов бе награден от Спас Джевизов за своя мач №200 в елита. В 27-ата минута Петър Маринов не издържа на натиска, след като Талис сбърка подаване към Бирсент Карагарен, а Принц Окезие Ебенезер центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Чинонсо Офор с глава откри резултата. В 35-ата минута Педриньо прати топката право в ръцете на стража Господинов. В 40-ата минута Арда можеше да поведе още по-убедително, след като Офор стреля с глава в аут.

Три минути след почивката Стив Фуртадо подаде към Бирсент Карагарен, който стреля, топката нацели гредата на вратта на Господинов, а Евгений Сердюк при добавката стреля в аут. В 57-ата минута Педриньо шутира директно от пряк свободен удар на около 25 метра и изравни за 1:1. В 64-ата минута Борислав Цонев беше изгонен с директен червен картон след намесата на ВАР за нарушение срещу Талис.