Берое с класика над Етър

Берое победи Етър с 3:0 в първи мач от плейофите на Ефбет Лига и за двата отбора. Енцо Еспиноса, Себастиан Вия и Джани Политано направиха първите пропуски пред вратата на великотърновци, но в 31-ата минута Вия вкара красив гол за 1:0. В 35-ата минута Уерик Каетано изпълни пряк свободен удар и нацели напречната греда. В 39-ата минута отново Вия отбеляза за 2:0. След почивката Етър остана с човек по-малко, след като Горка Ларучеа беше изгонен след нарушение. В 73-ата минута Иван Василев опита да обстрелва Ачинели с далечен удар, но вратарят на Берое улови топката. Седем минути по-късно Себастиан Вия центрира в наказателното поле на Етър, а Хуан Пабло Саломони с глава би в ръцете на Секулич. В 90-ата минута Хавиер Естебан вкара третия гол за Берое, оформяйки крайния резултат.