Рома на Де Роси блести в Лига Европа, германският шампион ще преследва поне дубъл

Рома се класира на полуфиналите в Лига Европа, след като в реванша възпитаниците на Даниеле Де Роси победиха с 2:1 Милан и с общ резултат 3:1 продължават напред в турнира. Главни действащи лица във футболния рецитал на "вълците" бяха Джанлука Манчини и Пауло Дибала, който до 20-ата минута на срещата вече бяха вкарали по един гол. В 31-ата минута Рома остана с човек по-малко след червения картон на Мехмет Челик. Едва в 85-ата минута Милан върна попадение чрез Матео Габи. Мачът се изнерви накрая и Милан също остана с човек по-малко в последните секунди след наказание за Тео Ернандес.

В друг мач от 1/4-финалите Уест Хям и Леверкузен завършиха наравно 1:1, което праща германския тим в следващия етап на надпреварата. Голът за англичаните вкара Антонио в 13-ата минута, а Фримпонг изравни с безценно попадение в 89-ата минута.