Борусия изненада ПСЖ в Дортмунд с гол на Фюлкруг (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) изненада ПСЖ и победи френския тим с 1:0 в първия полуфинал между двата тима в Шампионската лига. Реваншът е на 7 май, а победителят от двете срещи ще играе с Реал Мадрид или Байерн Мюнхен за трофея.

В 11-ата минута на днешния двубой Усман Дембеле стреля неточно покрай вратата при първата опасност в полза на френския тим. Две минути след това Марсел Забицер се опита да застраши вратата на ПСЖ, но вратарят на тима Донарума спаси. Гостите имаха претенции за дузпа в 20-ата минута след падане на Люка Ернандес в наказателното поле на Борусия, но реферът Антъни Тейлър не реагира. Борусия поведе в 36-ата минута с гол на Никлас Фюлкруг. Той вкара своя 16-и гол за клуба този сезон, като има и 10 асистенции.

Малко преди края на първата част Марсел Забицер стреля, но стражът на ПСЖ спаси удара му.

ПСЖ нацели гредата два пъти в 50-ата минута след изстрелите на Мбапе и Хакими. Френската звезда едва сега се прояви за първи път в двубоя. Пет минути след това Фабиан Руис стреля с глава, но топката мина покрай вратата. След час игра голмайсторът на Борусия Никлас Фюлкруг можеше да вкара втори гол, но и неговият изстрел бе неточен. През втората част "жълто-черните" имаха сериозни претенции за дузпа за изблъскване в гръб на Фюлкруг, но реферът и в тази ситуация си замълча. Това бе и едно от последните интересни положения в двубоя. В 74-ата минута Джейдън Санчо стреля, но Донарума улови топката.