Черноморец, ЦСКА и Рислки спортист с победи на 1/4-финалите в НБЛ

Носителят на Купата на България за 2024-а година Черноморец Бургас победи Левски с 88:74 точки (25:17, 26:23, 24:19, 13:15) като гост в София и след 2-0 победи в серията си осигури място на полуфиналите в Националната баскетболна лига.  Алекс Уандие реализира 15 точки за отбора от Бургас, а по 14 реализираха Андрей Иванов и Тони Троша. Златин Георгиев завърши с 18 точки, 8 борби и 3 асистенции за Левски, докато Димитър Маринчешки се включи с 14 точки и 9 борби.

ЦСКА надигра Балкан с 82:77 (26:16, 21:18, 21:20, 14:23) в мач №2 от четвъртфиналната серия между двата тима. "Червените" изравниха общия резултат на 1-1 победи преди решителния трети двубой, който ще се изиграе в петък в Ботевград.
Най-резултатен бе капитанът Венцислав Петков с 18 точки, 5 борби и 5 асистенции. Васил Бачев и Александър Радукич добавиха по 16 точки, като вторият овладя 8 борби и направи 6 асистенции. Камерън Грегъри записа дабъл-дабъл от 15 точки и 12 борби, а Виктор Гергов се разписа с 13 точки. За гостите от Ботевград силен мач направи Георги Герганов, който завърши срещата с 19 точки за 16 минути игра. Димитър Димитров отбеляза 18 точки и овладя 9 борби, а Сюприйм Хана се отличи с 10 точки.

Рилски спортист победи Шумен с 96:67 точки (25:8, 27:27, 28:13, 16:19) като гост и се класира за полуфиналите в НБЛ. Тимът ще се изправи срещу победителя от двойката Спартак Плевен – Черно море Тича, където плевенчани водят с 1-0 победи.