Тактикът Анчелоти смая срещу Сити, Тиери Анри го защити

Реал Мадрид нокаутира защитаващия титлата си Манчестър Сити след изпълнение на дузпи в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига. След 3:3 в Мадрид и 1:1 в Манчестър отборите биха дузпи, при които по-резултатен бе тимът от Испания.

Много футболни фенове негодуваха срещу тактиката на Реал Мадрид, защото игра защитно през по-голямата част от мача. Той имаше само 33% притежание, осем удара (противникът имаше 34) и един корнер срещу 18 на Сити. Тиери Анри обаче защити тима: "Има нещо, наречено защита. Можете да контролирате играта, ако се защитавате достатъчно добре. Хората ще кажат, че Манчестър Сити беше много по-добър отбор, но защитата е част от играта. Мисля, че по-добрият отбор е този, който се защитава добре през целия мач“.

Оказа се обаче, че в подготовката си за двубоя Анчелоти е копирал чужда тактика. Той и неговият екип са проучили играта на Арсенал при равенството 0:0 с Манчестър Сити във Висшата лига, за да подготвят защитата си за сблъсъка с "гражданите" на Етихад снощи. Според Marca, преди мача, треньорският щаб на Анчелоти е имал задачата да се задълбочи в дефанзивния подход на лондончани срещу възпитаниците на Пеп Гуардиола, а треньорът е бил възхитен от тактиката на Микел Артета в този мач.