Още този уикенд Гьозтепе и Мъри Стоилов могат да влязат в елита на Турция

Воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе победи Гиресунспор с 3:0 като гост в среща от 31-ия кръг на турската Първа лига и още този уикенд може да влезе в елитната дизивизия. В 38-ата минута Елитон засече с глава центриране от свободен удар на Джелил Юксел, но нацели гредата. Две минути по-късно отново бразилският защитник можеше да открие резултата с пета, но вратарят на съперника спаси. В 41-ата минута Кубилай Канатзискуш подаде на Ялчън Каян, който вкара за 1:0. В 49-ата минута Елитон намери Ромуло, който подаде към Ялчън Каян, а капитанът на гостите отбеляза за 2:0. В 69-ата минута "Гьоз-Гьоз" вкара трети гол чрез Юмит Акда. Тимът на Стоилов има 63 точки и остава на второ място, като може още този уикенд да си заслужи място в елита, ако третият и четвъртият Чорум и Коджаелиспор, които имат по 52 точки, не победят в предстоящите си мачове.