Интер стана шампион на Италия за 20-и път

Интер стана шампион на Италия за 20-ти път. "Нерадзурите" победиха с 2:1 втория в класирането Милан и с разлика от 17 точки спечелиха титлата в Серия "А" пет мача преди края на сезона.

Мачът започна с минута мълчание в памет на 26-годишния Матия Джани, който почина преди дни по време на футболна среща от долните дивизии. Франческо Ачерби откри резултата в 18-та минута. Седем минути по-късно капитанът на гостите Лаутаро Мартинес имаше шанс да удвои, но стреля над вратата. В 29-та минута удар на Рафаел Леао бе спасен от Ян Зомер. В 40-та капитанът на "росонерите" Давиде Калабрия шутира, но отново Зомер се прояви и изби удара му.

В 49-ата минута Маркус Тюрам удвои резултата в полза на Интер. В 80-та минута "росонерите" Матео Габия стреля, но ударът му се отби в страничната греда, но Фикайо Томори при добавката не сгреши и отбеляза за 1:2.

Двубоят завърши с ексцесии. В 93-та минута играчи и на двата отбора се скараха на терена, а червени картони получиха Тео Ернандес от Милан и резервата Дензел Дъмфрийс от тима на гостите. Давиде Калабрия също бе изгонен за удар в лицето на Давиде Фратези.

Милан има актив от 69 точки, с пет повече от третия Ювентус. Двата тима се срещат в следващия кръг.