Голов трилър и победа за Лийдс с Груев изкачиха тима на второ място в Чемпиъншип (ВИДЕО)

Лийдс победи Мидълзбро с 4:3 в мач от 44-ия кръг на втора английска дивизия Чемпиъншип. Българският национал игра цял мач. Домакините поведоха в 7-ата минута с гол на Айзея Джоунс. Възпитаниците на Даниел Фарке пък получиха дузпа за нарушение срещу Жоржиньо Рютер. Крисенсио Самървил бе точен за 1:1.

В 18-ата минута Патрик Бамфорд поведе Лийдс напред в резултата, но Емануел Лате Лат изравни. Йоркширци обаче не се отказаха да атакуват и резултатът до почивката стана 3:2 с гол на Уилфред Нонто. Крисенсио Самървил изравни с попадение за гостите. Емануел Лате Лат отбеляза последното попадение в двубоя с глава.

Лийдс се изкачи на второ място в класирането с 90 точки, с една повече и мач повече от третия Ипсуич. Мидълзбро се намира на 9-ото място с 63 точки.