Ботев (Пловдив) и ЦСКА 1948 завършиха 0:0, инцидент беляза мача

Ботев (Пловдив) и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в мач от втория кръг на плейофите в Еfbet Лига. Той обаче бе белязан от инцидент още във втората минута. Джеймс Етоо и Антонио Вутов си удариха главите, което доведе до принудителна смяна. Нападателят на ЦСКА 1948 лежа на терена, без да помръдне, а медицинският екип оказа помощ на Вутов, който бе изнесен на носилка. Треньорът на гостите Валентин Илиев извърши принудителна смяна, пускайки в игра Марто Бойчев на мястото на Вутов. Етоо беше превързан и остана на терена.

До първия половин час и двата тима си размениха по една атака, а в 34-ата минута Теодор Иванов блокира удар на Уме Емануел и изби в ъглов удар. В продължението на първата част Радослав Кирилов пробва рефлекса на Хидайет Ханкич. В 60-ата минута и Талис се опита да го изненада, но без успех. В 88-ата минута бе отменен гол за Ботев, дело на Дилан Мертенс, при който обаче имаше засада, която ВАР потвърди.