Барселона победи Валенсия с 4:2, Левандовски избухна

Барселона победи Валенсия с 4:2 в мач от 33-ия кръг на Ла Лига. На олимпийския стадион в Барселона в 22-ата минута Фермин Лопес засече с глава центриране в наказателното поле и вкара за 1:0. Уго Дуро изравни на празна врата, тъй като вратарят на каталунците Марк-Андре Тер Щеген бе излязъл напред. "Прилепите" стигнаха до обрат преди почивката, след като получиха дузпа за нарушение на Роналд Араухо. Пепелу отбеляза за 2:1. В добавеното време на първата част гостите останаха с човек по-малко. След консултация с ВАР вратарят Гиорги Мамардашвили бе изгонен с директен червен картон за игра с ръка извън наказателното поле.

След почивката футболистите на Шави Ернандес се възползваха от численото си предимство на терена. Роберт Левандовски засече с глава центриране от корнер на Илкай Гюндоган за 2:2. Отново полякът бе точен с глава в 82-ата минута, а след това оформи и своя хеттрик с гол от пряк свободен удар за крайното 4:2.

Барселона е на второ място в класирането със 73 точки. Валенсия е на 8-о с 47.