Арсенал поведе с 4 точки на Сити след успех над Борнемут

Арсенал победи Борнемут с 3:0 в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. „Артилеристите“ откриха резултата в добавеното време на първата част. Кай Хаверц беше спънат в наказателното поле от вратаря Марк Травърс и след консултация с ВАР главният съдия Дейвид Куути даде дузпа, която Букайо Сака превърна в гол. В 70-ата минута Леандро Тросар удвои. Само три минути по-късно „черешките“ намалиха с гол на Антоан Семеньо. Попадението беше отменено заради нарушение на Доминик Соланке срещу вратаря на Арсенал. Три минути преди края на редовното време Габриел вкара трети гол за тима на Микел Артета, но попадението му беше отменено заради засада. В седмата минута на добавеното време Деклан Райс оформи крайния резултат. Арсенал има 83 точки и два кръга преди края на сезона поведе с четири пункта на втория в класирането Манчестър Сити. „Гражданите“ обаче са с два мача по-малко, а по-късно днес приемат Уулвърхемптън. Борнемут е десети с 48 точки.