Пирин с ценни 3 точки срещу последния Етър

Пирин победи Етър с 2:1 в мач от 26-ия кръг на Еfbet Лига. В 3-ата минута Етър можеше да поведе, но Георги Александров нацели гредата. В 11-ата Йоахим Гонсалес отбеляза гола за гостите. Пирин можеше да изравни в 20-ата минута, но Иван Тасев стреля неточно. По-късно обаче точно той изравни. След половин час игра Юго Комано можеше да направи обрат за Пирин, но стреля в тялото на вратаря на великотърновския тим.

В началото на второто полувреме Пирин имаше претенции за дузпа след падане на Данило Полонский в наказателното поле на Етър, но реферът Ивелин Занев си замълча. В 88-ата минута Мартин Георгиев донесе победата за благоевградския тим, след като отбеляза гол за 2:1 след асистенция на Комано.

След победата Пирин е 14-и с 25 точки, а Етър със сигурност ще играе във Втора лига следващия сезон, след като има само 10 точки и е последен в класирането.