ЦСКА унищожи казаци, Мазику гледа към Италия (СНИМКИ и ВИДЕО)

АНТАЛИЯ – Изключително впечатляваща победа направи ЦСКА в първия си мач от последния ден на лагера в Анталия. Треньорът Стойчо Младенов раздели групата на две и първата срази „Шахтьор“ (Караганди) с 5:1. Преди двубоя почти всички от съперника отидоха да поздравят Екзекутора на „Ливърпул“, а някои бяха играли под негово ръководство в „Кайсар“.
Голеадата обаче не започна добре за ЦСКА. Добра атака на „Шахтьор“ завърши с центриране и гол с точен удар с глава на Николай Ковтадюк. Разликата в класите под дъжда и студа беше огромна. В 13-ата минута „червените“ забиха попадение подобно на второто срещу „Динамо“ (Москва), когато спечелиха с 3:1. Греъм Кери стреля от пряк свободен удар в напречната греда и този път Амос Юга отблизо се разписа.
Дойде ред да се развихри и Георги Йомов. Първо националът направи 2:1 директно от корнер, а след това добави второ попадение, изведен очи в очи с вратаря на „Шахтьор“. Но това не беше всичко до почивката. След корнер на ЦСКА топката стигна до Юга, който стреля и стражът изби зад голлинията – 4:1.
През второто полувреме „червените“ продължиха да са по-активния отбор, но не вкараха толкова голове. Разписа се само Иван Турицов от дузпа. Явно десният бек ще бъде титулярният изпълнител от бялата точка, когато е на терена. Стойчо Младенов вече каза, че Турицов показва завидно спокойствие и самочувствие при дузпите.
В 16 ч останалите футболисти на ЦСКА ще изиграят още един мач – срещу северомакедонския „Академия Пандев“. Утре тимът се прибира в България, където ще продължи подготовката си до началото на пролетния дял от Първа лига.
В Италия пък твърдят, че до края на деня Брадли Мазику може да бъде продаден на втородивизионния италиански „Кремопезе“. Договорът на конгоанския национал с ЦСКА изтича в края на сезона и тогава ще може да си тръгне като свободен агент. Мазику не иска да преподпише с „червените“ и трансфер днес е единствената опция клубът да вземе пари от него.