Баварският звяр се събуди - Байерн Мюнхен е на полуфинал в Шампионска лига

Байерн (Мюнхен) победи Арсенал с 1:0 в реванша от 1/4-финалите на Шампионската лига, което беше напълно достатъчно, за да се класира в следващата фаза на турнира. Първата среща в Лондон завърши при резултат 2:2 и след победния гол в реванша баварците ще играят на полуфиналите.

В 8-ата минута Габриел Мартинели се опита, но не успя да открие резултата. Байерн пропусна възможност в 24-ата минута след удар от дистанция на Джамал Мусиала, който стражът на лондончани Давид Рая изби. Мануел Нойер пък спаси изстрелите на Мартин Йодегор и Габриел Мартинели.

В началото на второто полувреме Леон Горецка нацели напречната греда на вратата на Арсенал след удар с глава. Байерн все пак стигна до най-скъпоценния гол, дело на Йозуа Кимих в 63-ата минута след центриране на Рафаел Герейро.