Байерн и Реал оставиха интригата за реванша в Мадрид

Байерн Мюнхен и Реал Мадрид завършиха 2:2 в първия спектакъл от полуфиналите на Шампионска лига, изигран на „Алианц Арена“. Лерой Сане имаше шанс да отбележи гол още в първите секунди в полза на домакините, но ударът му бе спасен от вратаря на "белите" Андрий Лунин. В шестата минута звездата на баварците Хари Кейн стреля, но Лунин улови. Само 3 минути по-късно отново Кейн шутира от центъра, но над вратата на испанския страж. В 21-вата минута Тони Кроос подаде на Винисиус Жуниор, който би над вратата, но след това при повторение на ситуацията бразилецът разстреля Мануел Нойер за 1:0. В 57-ата минута реферът Клеман Тюрпен отсъди дузпа за Байерн, която Хари Кейн реализира за 2:1. Това принуди Карло Анчелоти да направи тройна смяна. Той замени Начо Фернандес, Джид Белингам и Тони Кроос, а в игра се появиха Едуардо Камавинга, Лука Модрич и Браим Диас. Това бе успешен ход от страна на италианеца, тъй като Диас изработи дузпа в 83-ата минута, а Винисиус я реализира за 2:2.

Двата отбора са изиграли 27 мача един срещу друг в историята на най-доброто европейско клубно състезание. Германският клуб записа 11 победи, а Реал - 12, като едва 4 мача заедно с днешния са завършили наравно.

Реваншът от полуфинала на Шампионската лига между Реал и Байерн ще се играе на 8 май в Мадрид, а във втория полуфинал на Шампионска лига се срещат Борусия Дортмунд и Пари Сен Жермен утре от 22:00 ч.