„Арсенал“ срещу най-големите врагове – 8:2

Въпреки разочарованието след отпадането от Шампионската лига „Арсенал“ изживя една от най-прекрасните седмици в историята си. След като във вторник разгроми „Челси“ с 5:0, дойде ред и на другия голям лондонски враг. Този път резултатът бе „скромен“ - 3:2. При това като гост!

Ужасът за „Тотнъм“ започна с автогол на датския национал Пиер-Емил Хойберг в 15-ата минута. И петте автогола в дербито на Северен Лондон в ерата на Висшата лига са на сметката на „шпорите“.

След четвърт час за „Арсенал“ се разписа Букайо Сака. Това бе рекорден 15-и гол за английската звезда в един сезон. Освен това Сака се изравни с Йън Райт, който е последният британски ас на „Арсенал“, разписвал се в два мача от една кампания срещу „Тотнъм“ (1993/94). Третото попадение до почивката заби германецът Кай Хаверц. Домакините успяха да върнат интригата с голове на Кристиан Ромеро и Хюн мин Сон.

„Арсенал“ вече има 16 гола след корнери през сезона. Толкова високо постижение във Висшата лига не е имало от „Уест Бромич“ през 2016/17 г. „Арсенал“ има четири точки, но и два мача повече от „Манчестър Сити“. До края на сезона за „артилеристите“ остават три двубоя - „Борнемуг“, „Манчестър Юнайтед“ и „Евертън“.

В същото време Мохамед Салах изкопира думи на Жозе Моуриньо в личния скандал срещу Юрген Клоп. Египтянинът си позволи да се кара на германския треньор, който го пусна едва в края на мача „Уест Хем“ - „Ливърпул“ (2:2). С него шансовете на „червените“ за титла реално умряха.

„Ще запаля огън, ако започна да говоря“, каза единствено Салах пред медиите.

През 2014 година Моуриньо рече след поражение на „Челси“ от „Астън Вила“: „Ако говоря, ще имам голям проблем. А аз не искам големи проблеми.“

Клоп коментира, че казусът със Салах е решен в съблекалнята и няма какво да бъде коментиран. Треньорът напуска „Ливърпул“ в края на сезона, а на голмайстора остава още една година от договора. Затова и се говори, че клубът планира да го продаде в Саудитска Арабия.