Ювентус е на финал за Купата на Италия, Аркадиуш Милик - герой срещу Лацио

Ювентус е първият финалист в турнира за Купата на Италия по футбол. Тимът на Масимилиано Алегри отстрани Лацио, след като в реванша на "Стадио Олимпико" загуби с 1:2, но с общ резултат 3:2 се класира за финала. Тимът е най-успешният в историята на турнира, като е спечелил цели 14 трофея. Мачът за титлата тази година е на 15 май, а съперник на "черно-белите" ще е Фиорентина или Аталанта.

В реванша от полуфиналите Лацио поведе в 12-ата минута с гол на Валентин Кастеянос с глава. Изстрел на Душан Влахович беше отразен от стража Христос Мандас, а вратарят Матия Перин не се затрудни при удар на Кастеянос. Аржентинецът все пак отбеляза за 2:0 малко по-късно. В 83-ата минута Тимъти Уеа асистира на резервата Аркадиуш Милик, който от отбеляза решителния гол, класирал Ювентус на третия финал в турнира за Купата на Италия в последните четири години.