Погром за Челси и глътка въздух за Арсенал в Англия

Арсенал разгроми Челси с 5:0 в отложен мач от 29-ия кръг на английската Висша лига. Играчите на Микел Артета вече имат 77 точки и са лидери в класирането, като имат аванс от три пункта пред Ливърпул и четири пред Манчестър Сити.  "Мърсисайдци" имат и мач по-малко, а "гражданите" - два двубоя по-малко. Челси остава на 9-ото място с актив от 47 точки.

В 4-ата минута Леандро Тросар откри резултата. В началото на второто полувреме дар на Деклан Райс беше блокиран, но при добавката Бен Уайт удвои преднината на своя тим. В 57-ата минута Мартин Йодегор асистира на Кай Хаверц, а германецът отбеляза срещу бившия си тим за 3:0. Малко след това отново той бе точен за 4:0, а в 70-ата минута Бен Уайт отбеляза второто си попадение в мача, за да оформи крайното 5:0.