ПАОК победи АЕК в голямото дерби на Гърция, Десподов - с ключова роля

Футболист №1 на България Кирил Десподов бе "златната" резерва за ПАОК при победата с 3:2 над лидера в класирането АЕК в Гърция. Българинът влезе в игра в 77-та минута, когато тимът му губеше с 1:2. Йоанис Константелиас изведе отбора от Солун напред в резултата в третата минута, но Орбелин Пинеда изравни за АЕК. В 75-та минута Домагой Вида направи пълен обрат за гостите от Атина. Две минути по-късно Десподов се появи на мястото на Андрия Живкович. В 81-та минута Йоанис Константелиас вкара втория си гол за 2:2. В последната минута испанският защитник на ПАОК Жоан Састре оформи крайния резултат 3:2 след центриране на Десподов от корнер.

ПАОК се изкачи на второ място в класирането на 4 точки зад АЕК и с равни точки с Панатинайкос.