Ливърпул окончателно се прости с надеждите за титла в Англия след 2:2 с Уест Хем

Ливърпул и Уест Хам завършиха 2:2 на "Лондон Стейдиъм", а мърсисайдци окончателно загубиха шансове за титлата в последния сезон на своя мениджър Юрген Клоп. Той бе оставил Мохамед Салах и Дарвин Нунес на пейката, разчитайки на Коди Гакпо и Харви Елиът.

В 11-ата минута Ливърпул изпусна да поведе, след като Елиът стреля, но топката се оплете от външната страна на мрежата. В 27-ата минута Коди Гакпо бе спънат в наказателното поле, след което топката срещна и ръката на Огбона. Реферът Антъни Тейлър даде дузпа, а страничният рефер бе маркирал засада. Тя бе потвърдена и от ВАР. В 41-вата минута Диас нацели гредата. В 43-ата минута Боуен стреля, топката рикошира в краката на Ван Дайк, но вратарят Алисон изби. При последвалия корнер Боуен засече с глава, давайки преднина на Уест Хам.

В 48-ата минута Ливърпул изравни с гол на Робъртсън. В 65-ата минута тимът стигна до пълен обрат след центриране на Александър-Арнолд от корнер, след което топката стигна до Гакпо, който стреля, но кълбото рикошира последователно в Огбона и Соучек и влезе във вратата на Ареола за 1:2. В 76-ата минута Алисон спаси Ливърпул след удар на Емерсон, но минути по-късно Антонио засече с глава центриране за Боуен за 2:2.