Ландо Норис донесе първа победа за Макларън от 2011 г. насам

Ландо Норис с Макларън спечели първата си победа във Формула 1 в Маями, след като стартира пети, но излезе начело в 28-ата обиколка, преди да смени гуми, когато Кевин Магнусен и Логан Сарджънт се удариха. Това доведе до излизането на колата по сигурността, а Норис спря в бокса и отново се върна на пистата като лидер в класирането в Маями, който беше домакин на шестия старт от началото на сезона. В 32-ата обиколка битката за победата стана жестока между Норис и Макс Верстапен. Пилотът на Макларън обаче започна да трупа аванс, за да пресече пръв финала с преднина от над 7 секунди.  Втори остана Макс Верстапен, а трети - Шарл Льоклер.

Норис печели първи успех във Формула 1 в 110-ия му старт. Успехът в Маями позволи на Ландо да се изкачи и до 4-о място в генералното класиране с 83 точки. Верстапен има 136, следван от Серхио Перес със 103 и Шарл Льоклер с 98.

При конструкторите Ред Бул е на първата позиция с 239 точки, а зад тях са Ферари със 187 и Макларън със 124.

Сезонът във Формула 1 продължава с Гран при на Емилия Романя, което трябва да се проведе на легендарната писта "Имола" на 19 май.