Дъжд, сълзи и голове за 100 години „Етър“

Дъжд, сълзи и много голове! Вековният юбилей на „Етър“ се превърна в шоу за Велико Търново, макар и тимът да се намира на последно място в Първа лига и най-вероятно ще изпадне от елита. Най-славните имена на старопрестолния град се събраха, за да празнуват шампиона от 1991 година.
Дъждът не спираше да се лее над стадион „Ивайло“, а духът на великия Трифон Иванов като че ли надникваше от всяко ъгълче. Дори когато Христо Стоичков взе микрофона, публиката скандираше името на Железния защитник. На трибуните се вееше голямо знаме с неговия лик.
Звездният отбор, воден от Димитър Пенев, победи легендите на „Етър“ със 7:1. Още до 28-ата минута те поведоха с 4:0 след попадения на Дончо Донев, Мартин Камбуров (2 пъти) и Емил Костадинов. До края на полувремето Иван Петков се разписа за „Етър“, а Петър Михатрски – за звездите. Даниел Боримиров и Станислав Ангелов оформиха крайния резултат след почивката.
Голяма част от футболистите отидоха преди мача да се поклонят пред гроба на Трифон Иванов. Плакет за „Етър“ връчи Георги Иванов-Гонзо, новият президент на БФС.
„Емоциите са огромни – възкликна Стоичков. - Върнах спомени от 80-те години, когато много пъти играх тук. Много мои приятели играха в „Етър“, с някои бяхме заедно в САЩ. Няма го само Трифон, но денят е и за него.“
„Вече сме в 101-ата година на „Етър“, ние сме приходящи, а той е вечен – добави треньорската легенда Георги Василев, станал шампион през 1991-а. - Дано бъдещето донесе по-сериозни и авторитетни резултати.“