Бруно Фернандеш поиска ФИФА да отмени ключово правило за наказания

Полузащитникът на португалския национален отбор и капитан на Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш поиска от ФИФА да отмени санкцията на играчите за сваляне на фланелки при празнуване на гол. Той се позова на примера на съотборника си Амадо Диало, който ще пропусне следващия мач, тъй като свали фланелката си при голямата победа над Ливърпул (4:3), при която той отбеляза ключовия гол в 121-ата минута на четвъртфинал на ФА Къп.

„Такъв момент трябва да бъде отбелязан и съществуващото правило трябва да бъде променено. Трябва да можете да отпразнувате гол, който ви носи щастие, трябва да се радвате в този момент. Разбира се, с уважение към другите клубове“, каза 29-годишният полузащитник.

Последвалото празненство донесе на Диало жълт картон, вторият му в мача, като бе изгонен и отстранен от мача от Висшата лига срещу Брентфорд в следващия кръг.