Ботев Пд надхитри ЦСКА в първия полуфинал за Купата, жестоки "армейски" претенции за дузпи

ЦСКА загуби с 0:1 от Ботев (Пловдив) в първия полуфинал между двата тима за Купата на България. Реваншът е на 2 май. Мачът беше повторен дебют за Стамен Белчев начело на "армейците". Той реши да не залага на звездата на тима Фернандо Каранга.

В първите минути на двубоя Тобиас Хайнц и Данило Асприля изработиха голови възможности, които обаче не успяха да реализират. В 23-ата и 31-ата минута Улаус Скаршем на два пъти също бе неточен в опит да разстреля вратата на пловдивчани.

Ботев поведе минута след почивката, след като Уме Емануел отбеляза за 1:0. След час игра Брахими не уцели топката на няколко метра от вратата на ЦСКА. В 52-ата минута пък мачът бе спрян заради пирошоуто зад вратата на Бусато, което направи димна завеса в сектора.

Последваха грозни сцени, при които Браян Кордоба и Ивелин Попов се сдърпаха след фаул, а реферът Драгомир Драганов им показа червени картони и остави двата тима с по 10 души на терена. Четвърт час преди края капитанът на ЦСКА Юрген Матай стреля с глава, но не вкара. Десет минути преди края "червените" имаха сериозни претенции за дузпа за падане на норвежеца в наказателното поле на съперника, но реферът даде знак играта да продължи. След това последваха нови такива претенции за игра с ръка на футболист на Ботев в наказателното поле, но и в този случай те не бяха уважени.

В 9-ата минута от продължението на мача Шопов можеше да изравни, но вратарят на "канарчетата" Ханкич спаси удара му.