Борусия Дортмунд отстрани Атлетико Мадрид, чака ПСЖ на полуфиналите в Шампионска лига

Борусия (Дортмунд) победи Атлетико (Мадрид) с 4:2 в реванша от 1/4-финалите на Шампионската лига и се класира напред в турнира с общ резултат 5:4. В следващата фаза на турнира "жълто-черните" ще срещнат ПСЖ, който надигра Барселона.

В третата минута Марсел Забицер имаше шанс да нанесе първия голов удар, но той беше блокиран. В първите 20 минути и Юлиан Бранд, и Карим Адейеми пропуснаха изгодни възможности да открият резултата в полза на домакините.  Борусия Дортмунд поведе в 34-ата минута, когато Матс Хумелс намери Юлиан Бранд в наказателното поле, а тойвкара за 1:0. Домакините поведоха с 2:0 в 39-ата минута, когато Ян Маатсен бе точен. Матс Хумелс си отбеляза автогол в началото на второто полувреме. Гостите можеха да изравнят резултата в 57-ата минута, но Анхел Кореа стреля покрай гредата на германската врата. Кореа все пак изравни в 64-ата минута за 2:2. Борусия отново поведе в 71-ата минута, когато Марсел Забицер намери Никлас Фюлкруг и той се разписа за 3:2. Само три минути по-късно Забицер сам вкара за 4:2.