Реал (Мадрид) детронира европейския клубен шампион Манчестър Сити след драма с дузпи

Реал (Мадрид) детронира европейския клубен шампион Манчестър Сити след драма с дузпи на 1/4-финалите в турнира Шампионска лига. Редовното време на мача и продълженията завършиха 1:1, а равенство 3:3 беляза първата среща. Така испанският гранд ще играе на полуфинала срещу Байерн Мюнхен.

Гостите от Мадрид поведоха в 12-ата минута с гол на Родриго. Само пет минути след това Ерлинг Холанд пропусна да изравни с глава, след като удари гредата, а при добавката Бернардо Силва също не успя да уцели вратата. В 27-ата минута стражът на испанския тим Андрий Лунин спаси удар на Кевин де Бройне. Малко по-късно Джак Грийлиш стреля, но след рикошет топката излезе в корнер. Фил Фодън направи два пропуска, а след почивката Грийлиш отново не затрудни Лулин. Вратарят на Реал бе герой и в 70-ата минута, когато отби изстрел на Грийлиш. Кевин де Бройне изравни за 1:1, а резултатът се запази и по време на продълженията, които и двата тима изиграха предпазливо. Фил Фодън можеше да вкара в 99-ата минута, но не уцели топката. Антонио Рюдигер пък пропусна за Реал от няколко метра след пас на Браим Диас.

При драмата с дузпите психиката на играчи на двата тима не издържа. Първо Хулиан Алварес отбеляза за Сити, но легендата Лука Модрич изпусна първата дузпа за Реал, като ударът му бе спасен от Едерсон. След това Бернардо Силва би в ръцете на Лунин, Лукас Васкес вкара, а при изстрела на Матео Ковачич отново Лунин спаси. Тук последва обратът за Реал. Начо би хладнокръвно и отбеляза, Фодън отвърна с гол в полза на Сити, а след това тактикът Пеп Гуардиола избра вратарят Едерсон да бие срещу колегата си. Той отбеляза, но при следващия изстрел и Рюдигер бе безпощаден и класира Реал на полуфинал. Манчестър Сити няма да има шанс да защити трофея си от Шампионска лига.