Пирин успя да спечели точка срещу Черно море

Пирин успя да спечели точка срещу Черно море, като двата тима завършиха 0:0 в среща от 30-ия кръг на Еfbet Лига. В 8-ата минута Васил Панайотов можеше да открие резултата с мощен шут отдалеч, но вратарят Максим Ковальов изби. Само 3 минути по-късно вратата на Пирин отново бе под обстрел, след като и Пабло Гарсия опита удар, но Ковальов плонжира и отново спаси. В 18-ата минута и Мазир Сула не можа да затрудни стража.

В 27-ата минута благоевградчани направиха първи опит да обстрелват вратата на съперника. Юго Комано засече центриране на Асен Дончев, но не успя да насочи топката. 8 минути по-късно Дончев също стреля, но би над вратата. В 53-ата минута неуспешен се оказа и удара на Илиан Илиев - младши, а в 67-ата минута и Евгени Георгиев също стреля неточно.

Черно море е втори в класирането с 62 точки, на цели 10 зад Лудогорец, но и с мач повече. Пирин е 12-и с 30 точки.