Модрич с два рекорда в края на сезона

Реал Мадрид победи с 3:0 Кадис у дома и след като Жирона надигра прекия конкурент в борбата на "белите" за титлата Барселона с 4:2, стана ясно, че мадридчани са шампиони на Испания четири кръга преди края. За халфа на "кралете" Лука Модрич това е четвърта титла на Испания с Реал, а преди това той беше шампион на страната и през сезони 2016/17, 2019/20 и 2021/22 г. Хърватинът получи бурни овации от феновете на домакините през първото полувреме на мача с Кадис, а в края той им благодари с аплодисменти. Модрич стана най-възрастният играч на Реал в Ла Лига, като по този начин постави своеобразен рекорд, подобрявайки постижението на легендарния Ференц Пушкаш, който за последно игра за клуба на 38 години и 233 дни. Хърватският национал бе на 38 години и 238 дни, влизайки в игра срещу Кадис.

Със спечелването на четвъртата си титла Модрич стигна до своя 25-и трофей с фланелката на Реал Мадрид и стана играчът с най-много трофеи в историята на клуба, което е изравнен рекорд с тези на Карим Бензема, Марсело и Начо Фернандес.