"Левски" набра сила преди трудната седмица

Изключително изпълнение на нападателя на "Левски" Рикардиньо бе акцентът в дербито със "Славия" от 26 кръг на Първа лига, спечелено от "сините" с 2:0. Таранът на "сините" заби впечатляващо попадение в 38-ата минута пред около 10 000 зрители на стадион "Георги Аспарухов", а крайният резултат оформи Марин Петков в добавеното време.

Победата за отбора на Николай Костов е под №5 през пролетния дял от шампионата, като балансът бе развален единствено от нулевото равенство с "Крумовград" в началото на месеца. Добрата форма идва в момент, когато на "сините" предстои седмица с много емоции - първо визита на "Лудогорец", а след това и сблъсък с ЦСКА в неделя.

Резултатът можеше да е коренно различен, ако не бяха редицата пропуски пред вратата на двамата вратари. Двубоят бе разделен на две, след като преди почивката домакините бяха далеч по-опасния тим, но през втората част "белите" взеха инициативата и създадоха куп положения пред Пламен Андреев.

Акцент на вечерта бе и завръщането в игра на Билал Бари. Таранът влезе 15 минути преди края, заменяйки именно голмайстора Рикардиньо. Това бе първи двубой за мароканеца след 561 дни извън игра, след като през септември 2022 година получи тежка контузия по време на тренировка.

В класирането "Левски" е 4-и с 51 точки, на 3 зад ЦСКА, като отборът на Нестор Ел Маестро гостува на "Локомотив" (София) в събота.