Григор Димитров със загуба от новак при професионалистите в Мадрид

Българският тенисист Григор Димитров завърши участието си на “Мастърс” турнира в Мадрид след загуба от 18-годишния чешки талант Якуб Меншик. Това бе едва втория успех в кариерата на чеха на клей.

В първия сет българинът записа 2 точки при свой сервис и взе първия гейм, без да загуби точка. След два поредни ретура той поведе с 30-0 във втория гейм, но Меншик изравни за 30-30. Чехът спаси първия брейкбол на Григор във втория гейм. Форхенд на Гришо го изведе до трети пореден брейкбол, но невъзможен ас на Меншик с 207 км/ч го върна в играта. След повторение на ситуацията чехът стигна до геймбол, взе си подаването и изравни резултата. В третия гейм Гришо спечели второто си подаване и поведе с 2:1 гейма. Меншик стигна до геймбол и спечели и второто си подаване за 2:2 гейма. 18-годишният чешки талант поведе 30-0 при подаването на българина, а след двойна негова грешка Меншик проби за 3:2 гейма. След това поведе с 40-0, спечели подаване и дръпна в резултата при 4:2. В 7-ия гейм грешка на българина донесе преднина на Меншик с 5:2. 18-годишният чех бързо поведе с 30-0 и стигна до два сетбола при 40-15. Той взе сървия сет след 33 минути игра при 6:2.

В началото на втория сет Григор Димитров стигна до геймбол за 40-30, но ретур на Якуб Меншик изравни резултата - 40-40. Гришо обаче спечелиподаването си и да поведе. Чехът спечели втория гейм. Ас на Григор му даде преднина за 30-0 и той спечели подаването си за 2:1. В четвъртия гейм българинът поведе с 30-0, но Меншик спечели подаването си за 2:2. В петия гейм на втория сет фамозно изпълнение на Григор Димитров го изведе до 30-0, а след свой ас той стигна до геймбол. Чехът обаче изравни за 3:3. Димитров стигна до геймбол и 4:3. 74-ият в света взе подаването си и изравни резултата във втория сет, но два аса на Григор Димитров го изведоха до 5:4. Гришо спаси два геймбола, а 18-годишният чех взе подаването си и да спаси сетбол за 5:5. Гришо обаче поведе с 6:5 във втората част, но след поредния ас на Якуб Меншик се стигна до 6:6. Тайбрек трябваше да определи победителя във втория сет. Григор Димитров поведе с 4-1, но тийнейджърът върна минипробива за 4-4. Последва още един минипробив за Гришо и сетбол при 6-4. Българинът спечели тайбрека и втория сет със 7:6 (4).

В третия решителен сет Димитров поведе с 30-0 при подаване на съперника си, но Меншик изравни 30-30. Чехът реализира геймбол за 1:0, след което с перфектен форхенд стигна до геймбол при подаване на Григор Димитров за 40-30, след което стигна до пробив и го реализира за 2:0. Гришо намали на 1:2, а след това много бързо изравни за 2:2, но чехът поведе. Къса топка изведе Гришо до геймбол за 40-0 в петия гейм на третия сет, след което последва ас и изравняване за българина за 3:3. Ас изведе чешкият тенисист до геймбол, а грешка на Григор донесе успеха в гейма на Меншик за 3:4, след което чешкият тенисист направи пробив и поведе с 5:3. След 15-ия си ас от началото на двубоя чехът стигна до мачбол и победи 10-ия в света Григор Димитров.