Аталанта - Байер Леверкузен е финалът в Лига Европа, Манчини и Станишич подариха радост на германците

Аталанта победи Олимпик (Марсилия) с 3:0 в реванша и след 1:1 в първата среща ще играе на финала на Лига Европа срещу Байер (Леверкузен). Спорът за трофея е на 22 май в Дъблин.

В осмата минута Шарл Де Кетеларе не успя да открие резултата за домакините в италиано-френския полуфинал. В първите 15 минути и Олимпик (Марсилия) имаше шанс да се разпише, но шут на Ндиайе бе неточен. Джанлука Скамака уцели напречната греда на вратата на гостите от Франция в 24-ата минута. Аталанта поведе с гол на Адемола Луукман в 30-ата минута. В първата минута след почивката домакините вкараха втори гол. Матео Руджери се разписа за 2:0 и окончателно уби интригата в двубоя. В 95-ата минута Ел Туре Билал оформи крайния резултат с попадението си.

В другия мач феновете станаха свидетели на истински екшън, след като Рома и Леверкузен завършиха 2:2 в редовното време на реванша. Германците обаче бяха спечелили с 2:0 първата среща и ще играят в мача за трофея. Рома пропусна да поведе в 4-ата минута, когато Ромелу Лукаку бе сам срещу вратаря Матей Ковар, но стреля неточно. В 29-ата минута Езекиел Паласиос от Байер удари греда. Рома получи правото да изпълни дузпа, след като Джонатан Тах задържа Дани Макели. Леандро Паредес застана зад бялата точка и отбеляза за 1:0. След втора дузпа в 65-ата минута за игра с ръка на Хложек Паредес отбеляза за 2:0, но в герой за германците в 83-ата минута се превърна Джанлука Манчини, който си вкара автогол за 2:1 и бе на път да класира Байер на Чаби Алонсо на финала. Минути по-късно Джереми Фримпонг можеше да изравни, но вратарят на Рома Миле Свилар спаси удара му. В 7-ата минута на добавеното време Йосип Станишич отбеляза за 2:2 и окончателно прекърши мечтата на Рома да стигне до финала на турнира.