Бразилия се влюби в един италиански маестро, и то на мястото, където са се "родили" за футбола митове в златисто и зелено като Гаринча, Зико и Ромарио. "Маракана" заскандира името на Андреа Пирло в последните секунди на мача от Купата на Конфедерациите Италия - Мексико (2:1), когато 34-годишният плеймейкър за пореден път отне топката и я подаде с лекота на 30-ина метра.

Пирло изигра мач №100 с фланелката на Италия, вкара първия гол за победата с 2:1 и спечели бразилските ценители на хубавия футбол -" жого бонито". На този стадион се скандират имената обикновено на гениите от "селесао".

Съперникът ни в световните квалификации тръгна с победа, благодарение на гол от статично положение на Пирло и дежурното вече попадение на Марио Балотели. Тъмната сила в атаката на "адзурите" вкара за 2:1 малко преди края, съблече се и понесе на гърба си Даниеле де Роси.

"Не трябва да се съблича след гол, защото получава картони", обяви със строго изражение Чезаре Прандели, селекционерът на Италия.

Балотели постоянно прави нещо, за което го наказват. Като дете, което не спира да се замесва в пакости. Преди гола му изхвърли с шут обувката си, защото не получи дузпа при една ситуация.

Супер Марио няма да играе срещу България на 6 септември. Може би за щастие. Но там вероятно ще е Пирло, около когото Италия реди своя печеливш футбол. През 2013-а "адзурите" нямат загуба, като изпъква спокойствието, с което стигат до необходимия резултат.

"Да изиграеш стотния си мач на "Маракана" е специално - коментира Прандели за Пирло. - Той е толкова добър, че бих го попитал оптимистично: Андреа, къде ще е двубой № 200?".

"Когато той играе ми иде да седна до гредата с една кока-кола и да го гледам - каза вратарят Джиджи Буфон, фиксирал 129-ия си мач за Италия. Само още трима в Италия са минавали кота 100 - Фабио Канаваро (136), Паоло Малдини (126) и Дино Дзоф (112).

Испания не даде топката на Уругвай

Испания буквално скри топката на Уругвай в Купата на Конфедерациите. Световните шампиони победиха с 2:1 четвъртите на планетата, но резултатът прикрива явното превъзходство на "Ла Фурия". В 5-ата минута владеенето на топката бе 92% на 8%, а в 18-ата - 85 на 15. Чудовищно! С голове на Педро Родригес и Роберто Солдадо, "Ла Фурия" водеше с 2:0 на полувремето. Иберийците биха 16 удара срещу 4 и допуснаха гол едва в края на мача - от свободен удар на Луис Суарес.
Испания печели за 50-и път в последните си 58 официални мача (6 ремита и 2 загуби). На скамейката останаха полевите играчи Аспликуета ("Челси"), Монреал ("Арсенал"), Албиол ("Реал"), Силва ("Манчестър Сити"), Мата ("Челси"), Мартинес ("Байерн"), Навас ("Сити"), Виля ("Барселона") и Торес ("Челси"). Има ли друг тим, където няма да са титуляри?...