Жриците на любовта в белгийския град Гент вече ще изкушават клиенти с повече дрехи и по-малко плът, съобщи АФП. Който обаче се възпротиви, ще заплати глоба от 120 евро.

Според новите правила проституките не могат да се голи на публични места, по бельо, в бикини или прозрачни дрехи, както и да танцуват във витрини или да имитират сексуални действия. Местните власти ги задължават да работят по-солидно облечени, да престанат да се облягат по прозорците на колите или да се държат предизвикателно пред минувачи.

"Не съм пуритан, далеч съм от това! Град като Гент има нужда от проститутки, но те просто трябва да спазват някои правила. Съседите се оплакват, даже и самите проститутки", каза кметът на града Даниел Термонт.

 

Пазарувай в MediaMall.bg - книги, музика, филми и абонаменти

РЕГИСТРИРАЙ СЕ

Нямаш
профил?

Запомни ме Забравена парола