Балкан Ботевград и Спартак Плевен се класираха на полуфиналите в НБЛ

Шампионът Балкан Ботевград продължава защитата на титлата си в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) след победа срещу ЦСКА с 94:74 (31:4, 19:24, 22:21, 22:25) и успех в четвъртфиналната серия между двата отбора с 2-1 побед. На полуфиналите тимът ще се изправи срещу лидера в редовния сезон Черноморец в повторение на миналогодишния финал в първенството.

Спартак Плевен също се наложи над Черно море Тича с 82:73 (19:22, 25:15, 15:20, 23:16) в третата четвъртфинална среща между двата тима и спечели серията с 2-1 победи. Отборът се класира за полуфиналите в НБЛ, където ще играе срещу Рилски спортист.

Полуфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже започват на 7 май с мача Рилски спортист – Спартак Плевен. Първите две срещи ще се проведат на 7 и 9 май в „Арена Самоков“. Третият и евентуално четвърти мач ще се играят в зала „Балканстрой“ в Плевен на 12 и 14 май, а при пети двубой той ще се състои отново в Самоков на 17 май.

Носителят на Купата на България за 2024 година Черноморец и Балкан ще дадат начало на полуфиналната серия помежду си на 8 май в Бургас. Вторият двубой също ще бъде в Бургас на 10 май заради домакинското предимство на Черноморец. Третата и евентуално четвъртата среща ще се играят на 13 и 15 май в „Арена Ботевград“, а петият мач ще се проведе в Бургас на 18 май.