Лийдс с Груев ще играе плейоф за Висшата лига след загуба от Саутхемптън

Българският национал Илия Груев-младши и Лийдс загубиха с 1:2 от Саутхемптън в мач от последния кръг на сезона в Чемпиъншип. Клубът от Йоркшир се нуждаеше от задължителна победа и загуба на Ипсуич срещу Хъдърсфилд, за да спечели промоция за Висшата лига. „Трактористите“ обаче спечелиха с 2:0 и се завърнаха в елита за първи път от 22 години.

Груев остана на терена до 82-ата минута, когато беше заменен от Джо Гелхард. Адам Армстронг даде аванс на Саутхемптън в 18-ата минута, три минути по-късно Джоел Пироу изравни. В 35-ата минута Уилям Смолбоун реализира победния гол за „светците“.

Лийдс завършва редовния сезон в Чемпиъншип на трето място с 90 точки, а Саутхемптън е четвърти с 84. Двата тима ще играят плейоф за промоция във Висшата лига.