4 гола и няколко класи повече за Лудогорец срещу Хебър в полуфинала за Купата на България

Шампионът Лудогорец победи Хебър с 4:0 в първия мач от полуфиналите в турнира за Купата на България. Реваншът е на 2 май. За разградчани в игра се завърна Антон Недялков, който не бе играл от ноември заради контузия. Лудогорец откри резултата в четвъртата минута, когато Рик Джонатан бе точен. Бърнард Текпетей можеше да удвои аванса на тима в 10-ата минута, но стражът на гостите Петър Дебърлиев отрази удара му. В 22-ата минута отново Джонатан бе точен за 2:0. В 25-ата минута "Хебър" имаше първи голов шанс в двубоя, но Архан Исуф не стреля точно. В следваща атака Шейх Диаманка също не успя да използва шанса си. Пет минути преди края на първото полувреме Лудогорец имаше положение за трети гол, но Дебърлиев спаси удара на Квадво Дуа.

Лудогорец все пак вкара трети гол в 55-ата минута чрез Диниш Алмейда. Георги Терзиев можеше да вкара четвърти гол, но ударът му с глава бе избит. След това и националът Спас Делев вкара за 4:0 и така направи реванша в Пазарджик на 2 май протоколен.