Япония ни разгроми в Анталия

Женският национален отбор на България загуби и втория си мач от тазгодишното издание в Лигата на нациите. Много подмладеният ни тим не можа да се противопостави на Япония и отстъпи с 0:3 (13:25. 15:25, 15:25) в Анталия. В първия двубой нашите загубиха от Нидерландия.
Българките започнаха смутено. Японките поведоха с 3:0, когато дойде първата ни точка. Резултатът обаче бързо набъбна до 7:1 и съперникът не ни остави шанс да скъсим сериозно дистанцията. Воденият от Лоренцо Мичели отбор започна много по-уверено втория гейм. Резултатът вървеше точка за точка, но само до 4:4. Тогава японките направиха пет поредни успешни атаки и с това прекършиха самочувствието ни. В третия гейм България най-накрая поведе и то не само, че направихме първата точка. Известно време водихме с по две точки, но равенството дойде при 8:8. За съжаление след 11:11 азиатките натрупаха непреодолимата преднина от 17:11.
Мичели даде шанс на почти всички да играят и да опитат какво е голям международен волейбол. Целта на италианския специалист е да готви отбор за световното първенство догодина.