Кристъл Палас показа тежките пробойни в Юнайтед

Кристъл Палас победи Манчестър Юнайтед с 4:0 в последния мач от 36-ия кръг на Висшата лига. На стадион "Селхърс Парк" в английската столица Лондон столичани откриха резултата в 12-ата минута с гол на Майкъл Олисе. Каземиро можеше да изравни, но съдията Джаред Жиле отмени попадението му заради нарушение на Расмус Хойлунд срещу Дийн Хендерсън. За сметка на това "орлите" удвоиха резултата с попадение на Жан-Филип Матета. След почивката втори гол на Каземиро бе отменен заради засада, а Еберичи Езе нацели гредата.

През второто Тайрик Мичъл отбеляза за 3:0, а Майкъл Олисе оформи крайния резултат с втория си гол в двубоя.

За първи път във Висшата лига лондончани печелят и двата си мача срещу Юнайтед след успеха и на "Олд Трафорд" с минималното 1:0 с гол на Йоаким Андерсен.

Манчестър Юнайтед остава на 8-ата позиция в класирането с актив от 54 точки, а Палас заема 14-ото място в подреждането с 43.