35-годишен защитник класира Борусия Дортмунд на финала, ПСЖ отпада след 14 греди през сезона в Шампионска лига

Борусия (Дортмунд) победи с 1:0 ПСЖ в реванша от полуфиналите на Шампионската лига с гол на 35-годишния ветеранът Матс Хумелс с глава в 50-ата минута. "Жълто-черните" спечелиха и първия мач в Германия с 1:0 и се класират на финала на турнира за трети път в историята си, където ще срещнат Реал Мадрид или Байерн Мюнхен.

В двубоя на "Парк де Пренс" Гонсало Рамош стреля в аут, а след това удар пробва и Юлиан Риерсон, който също не застраши вратата на съперника. В 35-ата минута Карим Адейеми нахлу в наказателното поле на домакините, излъга Маркиньос и стреля, но вратарят на парижани Джанлуиджи Донарума спаси. В 41-ата минута Мбапе имаше шансове да организира атака, но стражът на германците Грегор Кобел пресече паса му. В края на полувремето удар на Фабиан Руис рикошира в тялото на Нико Шлотербек, но топката излезе в корнер.

В началото на втората част ПСЖ за първи път нацели греда в двубоя. В 47-ата минута Уорън Заир-Емери не бе точен. След това още три пъти в тази среща и общо 14 пъти за целия сезон в Шампионска лига парижани стреляха в гредите на съперника. Така ПСЖ напуска турнира, подобрявайки рекорда на Барселона от сезон 2011/2012 г, когато каталунците облизват стълбовете 11 пъти в турнира.

Борусия пък вероятно ще празнува, очаквайки мача за трофея на стадион "Уембли".