Олимпиакос покори Бирмингам, Фиорентина не се даде на Брюж в Лигата на конференциите

В първите мачове от полуфиналите в Лигата на конференциите имаше големи изненади. Астън Вила загуби с 2:4 като домакин от Олимпиакос, а Фиорентина победи Брюж с 3:2.
Магьосникът Унай Емери, който има три трофея в Лига Европа със Севиля и два финала с Виляреал и Арсенал, направи така, че Вила има само една загуба в последните си 10 мача във всички турнири - от Манчестър Сити. Тимът му изигра красив мач и срещу гръцкия тим днес, но загуби Аюб Ел Кааби вкара два гола за Олимпиакос до 29-ата минута, а Оли Уоткинс върна едно попадение за Вила в последните секунди на първата част. В 52-ата минута Муса Диаби изравни за 2:2 с втори гол за островитяните. В 56-ата минута гръцкият тим получи правото да изпълни дузпа, а Ел Кааби оформи своя хеттрик. В 67-ата минута Сантиаго Хезе вкара за 4:2. До края на срещата обаче Вила имаше шанс да отбележи седмия гол в двубоя, но не успя, тъй като Дъглас Луис изпусна дузпа. Така Хосе Луис Мендилибар и момчетата му спечелиха първия двубой и са само на крачка от финала в Лигата на конференциите. Определено наставникът знае как се печелят трофеи, тъй като миналия сезон грабна купата в Лига Европа със Севиля. Олимпиакос ще има допълнителна мотивация да стигне до финала, тъй като той ще се играе в Атина. Астън Вила обаче няма да се предаде и в реванша, който е следващата седмица.

В другия полуфинал в турнира Брюж претърпя първа загуба в последните си 9 мача, след като Фиорентина го победи с 3:2 и увеличи серията си в евротурнирите на 12 мача без поражение. В 5-ата минута Рикардо Сотил откри резултата след асистенция на Николас Гонзалес, а в 17-ата Ханс Ванакен изравни от дузпа в полза на белгийския тим. До края на първото полувреме обаче Андреа Белоти отново даде преднина на италианците. В 61-ата минута Рафаел Нвадике остави Брюж с човек по-малко, получавайки втори жълт картон. Това обаче повлия положително на тима и Тиаго Родригес изравни само 2 минути по-късно. Фиорентина обаче нанесе своя удар в 92-ата минута, когато точен за крайното 3:2 бе Мбала Нзола.