Ботев Пловдив с терор над ЦСКА, на първи финал за Купата е от 2019 г. насам

Ботев Пловдив изигра може би един от най-добрите си мачове този сезон, след като и в реванша от полуфиналите в турнира за Купата на България победи ЦСКА с 2:0 и с 3:0 общ резултат се класира на финала. В мача за трофея вероятен съперник на "канарчетата" ще е Лудогорец, който утре гостува на "Хебър" Пазарджик в протоколен реванш след успех с 4:0 в първата среща в Разград.

Домакините откриха резултата с гол на Ивелин Попов още в първите минути след пас на Мартин Секулич. ЦСКА организира опасни атаки едва след 37-ата минута, когато стражът на "канарчетата" Хидайет Ханкич предотврати удари на Тобиас Хайнц и Матиас Фаетон. Норвежецът нацели и гредата. Играчите на Стамен Белчев имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Ивелин Попов, но реферът Волен Чинков не ги уважи.

В началото на втората част Ханкич спаси изстрел на Линдсет, а Антоан Конте пък пробва рефлекса на Густаво Бусато. Изстрел на Ехидже Укаки в полза на пловдивчани също не бе точен. В 82-ата минута Ботев стигна до втори гол, с който уби интригата в двубоя. Точен бе Дилан Мертенс.

Определено от победата най-щастливи са феновете на Ботев, които участваха в истински празник на стадиона, който бяха напълнили до краен предел. В началото на срещата те впечатлиха с хореография, с която почетоха легендата на тима Динко Дерменджиев - Чико, който почина преди пет години.

След успеха с 2:0 Ботев Пд се класира на своя първи финал от 2019 г. насам. Тогава в мача за титлата "канарчетата" загубиха от градския съперник Локомотив.